Darüşşafaka, tarihî bağış rekoruna imza atan koşucularını ödüllendirdi   

Darüşşafaka, tarihî bağış rekoruna imza atan koşucularını ödüllendirdi 

 

Darüşşafaka Cemiyeti, dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda bağış rekoru kırdı.   Darüşşafaka; 5 Kasım’da düzenlenen maratonda, 57 kurumsal destekçi ve 1.276 Darüşşafaka koşucusuyla, 11.900 hayırseverden toplamda 8 milyonun üzerinde bağış toplayarak, maratonda tarihî bir rekora imza attı.

“Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” mottosuyla maratona katılan Darüşşafaka koşucuları, adımlarını bu yıl depremden etkilenen çocuklara Darüşşafaka çatısı altında yatılı, nitelikli eğitim olanağı sağlamak amacıyla attı. Cumhuriyet’in 100. yılında daha da büyük katılımla gerçekleşen maratonda, Darüşşafaka Cemiyeti, 52 sivil toplum kuruluşu arasında en yüksek bağış tutarına ulaşan Sivil Toplum Kuruluşu oldu. Darüşşafaka koşucuları arasında en yüksek bağış tutarına ulaşan isim Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen olurken, “Bağış Tutarı” sıralamasında dört Darüşşafaka koşucusu da ilk 15’in içinde yer aldı.

Koşucular Ödül Töreninde Buluştu

Maraton sonrasında yapılan ödül törenindeyse Darüşşafaka Cemiyeti’ni zirveye taşıyan isimlere ve kurumlara teşekkür edilerek ödülleri takdim edildi. Darüşşafaka Cemiyeti’nde gerçekleşen ödül törenine, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Zeynep Necipoğlu ve Mustafa Uğur Demirci, Yönetim Kurulu Üyeleri Eşref Biryıldız, Vedat Bayrak, Müge Ören ve Büşra Giray, Genel Sekreter Suat Çetin, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, diğer Cemiyet yöneticileri ve Darüşşafaka adına yarışan koşucular katıldı.  Maraton sürecinde desteklerini esirgemeyen ve tarihî rekora imza atan Darüşşafaka bağışçılarının katkıları ödülle taçlandırıldı.

Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız

Törende konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda kırılan bağış rekoruyla ilgili duygularını paylaştı. Maratonun Darüşşafaka’nın eğitim vizyonuna güçlü katkısıyla, ülkemizin dört bir yanından gelen yetenekli gençlere eşit fırsatlar sunma hedefini bir kez daha vurgulayan Başkan Güleç, “Türkiye’nin 160 yıllık köklü geleneği Darüşşafaka’da, öğrencilerimizin insanlık, doğa sevgisi, etik değerlere bağlılık, dürüstlük ve güvenilirlik gibi değerlerle donatılarak hayata atılmaları için elimizden gelenin en iyisini yapmak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl sizler, Maratonda 8 milyon lirayı aşan bağış toplayarak, bizlerin bu çabasına güç kattınız. Aynı zamanda tarihî bir rekora imza atarak, maratonda kampanya yürüten 52 Sivil Toplum Kuruluşu arasında Darüşşafaka’yı 1. yaptınız. Darüşşafaka’mızı zirveye taşıdığınız için hepinizi en içten duygularımla tebrik ediyor, önümüzdeki maratonlarda da adımlarınızı ‘Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız’ diyerek atmanızı diliyorum” diye konuştu.

57 kurumsal destekçisi ve 1.276 Darüşşafaka koşucusuyla, 11.900 hayırseverden toplam 8.117.000 TL tutarında bağış toplayan Darüşşafaka’nın koşucuları arasında en yüksek bağış tutarına ulaşan Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen, Darüşşafaka Cemiyeti’nin misyonunu ve eğitime katkı sağlama azmini bir adım öteye taşımanın bir gurur olduğunu belirterek duygularını ifade etti.  Bağış rekoruna katkı sunan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Koşu Takımı adına kampanya yürüten Yönetim Kurulu Üyesi, Darüşşafaka Mezunu Büşra Giray ise, ihtiyaç duyan öğrencilere umut olabilmek adına koşmanın büyük bir gurur ve mutluluk olduğunu ifade etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x