Apple Vision Pro birimlerinde benzer ince çatlaklar görüldü

Ancak bazı birimlerin ön camında benzer ince çatlaklar oluştuğu rapor ediliyor. Bu durum, şirketin kalite kontrol süreçlerine yönelik soru işaretleri uyandırıyor ve teknoloji meraklıları arasında endişe yaratıyor. Apple’ın bu sorunu nasıl çözeceği ve kullanıcı memnuniyetini korumak için atacağı adımlar merak konusu.

Apple’ın Vision Pro başlığıyla karma gerçeklik dünyasında geçirdiğiniz keyifli bir günün ardından, geceyi bitirip cihazı dikkatlice yerine koyarken batarya paketinin bağlı kaldığını ve yumuşak ön kapağın yerinde olduğunu fark ediyorsunuz. Ancak yeni bir iş gününe 3.500$ değerindeki bu başlıkla başlamak üzere uyandığınızda, ön camda bir saç çizgisi kadar ince bir çatlak oluştuğunu görüyorsunuz.

Reddit’te yer alan birkaç rapora göre, bu sorunla karşılaşan birkaç kullanıcı var. Kaç birimin etkilendiği net olmamakla birlikte, MacRumors’a göre sayının az olduğu öne sürülüyor. Sorun, Engadget’ın inceleme biriminde de meydana geldi.

Sorunun neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Ancak çatlakların benzer görünümü ve etkilenen birimlerin az sayıda olması, bunun bir üretim hatasından kaynaklandığını düşündürüyor. Engadget, konu hakkında Apple’dan yorum talep etti.

Apple Vision Pro birimlerinde benzer ince çatlaklar görüldü

Eğer Apple, sorunu bir üretim hatası olarak resmi olarak tanımazsa, cihazın garanti kapsamında çatlağı kapsamayabilir. Bazı etkilenen kullanıcılar için durumun bu şekilde olduğu bildirildi. Böylece, AppleCare kapsamında olanlar için ön camın tamiri 300$, aksi takdirde ise 800$’lık acı veren bir maliyetle karşı karşıya kalıyorlar.

MacRumors’un belirttiğine göre, Apple genellikle tanınan donanım sorunları için özel tamir programları sunuyor, ancak bu, yeterli raporun gelmesi ve şirketin sorunu tam olarak araştırıp yaygın bir problemi belirlemesi durumunda mümkün oluyor. Yine de, bu durum belki de birinci nesil Apple ürünü alınmaması gerektiğine dair genel kurala daha fazla inanç kazandırıyor.

Apple cihazlarının ilk neslinin çizilmeye karşı hassas olduğu bu ilk vaka değil. İlk iPod nano’nun kullanıcıları, cihazın çok kolay çizildiğini fark etti. Bu durum bir dava ile sonuçlandı ve Apple, 22,5 milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x